
Після будівництва основного каркасу будівлі (коробки) ми переходимо до внутрішніх робіт. Їх вартість становить близько 40% загальної вартості будинку. У поняття внутрішніх робіт входить наступне: мережі, оздоблювальні роботи.
Мережі
Мережі включають в себе електрику і сантехніку. На ці пункти варто звернути найбільшу увагу у внутрішніх роботах, тому що саме помилки при їх монтажі викликають найзначніші ушкодження в конструкції будинку.
Інженерні лінії
Електропостачання. Надійність і безпека головні вимоги до електричних мереж в будинку. Джерелом електропостачання для котеджу зазвичай є трансформаторна підстанція. Напруга з трансформаторної підстанції йде по повітряних лініях електропередачі і потрапляє до споживача (в залежності від заявки одна фаза (220 вольт) або три фази (380Вольт)). Відмінності між ними - в потужності і ціною. Для створення проекту електропостачання необхідно зробити точний розрахунок енергоспоживання, саме від цих цифр залежить вибір проводів і захисних пристроїв.
Увага: Найпоширеніша причина побутових пожеж – несправність електропроводки. Через неправильно спроектовані і прокладені електромережі, дешеві матеріали і помилки в розрахунках навантаження трапляється більше третини всіх загорянь.
Проект електропроводки, як правило, розробляється ще на етапі створення проекту будинку або перед початком капітального ремонту житла. Виходячи з розрахунків споживання робиться заявка в місцевому РЕМ на підключення потрібної потужності. Після вирішення всіх організаційних питань і завершення загальнобудівельних робіт можна приступати до прокладання інженерних комунікацій, зокрема, до електромонтажних робіт.
Отже, почнемо з щитової. Це різноманітний за габаритами ящик, наповнений різними тумблерами. Розглянемо на прикладі простої схеми:
- Ввідний автоматичний вимикач (призначений для захисту всієї електропроводки від перевантаження і короткого замикання, а також від загального відключення електроживлення об'єкта).
- Лічильник обліку.
- Ввідний пристрій захисного відключення (ПЗВ), або диференційний автомат(забезпечує захист від витоку струму, тобто захищає людину від ураження струмом)
- Також ввідний пристрій захисного відключення(ПЗВ), або диференційний автомат местного назначения. Функції ті ж, підключається до групи розеток, розташованих у вологій зоні. У разі спрацювання (наприклад, загублений у ванну фен) відключить розетки тільки в цій зоні.
- Автоматичний вимикач лінії освітлення служить захистом проводки від короткого замикання або в дуже рідкісних випадках перевантаження лінії (з впровадженням економних ламп навантаження на даній лінії незначна). Стандартний номінал 10 ампер або 2,2 кВт / год, захист дроту з перетином 1,5 мм2.
- Автоматичний вимикач лінії, на якій знаходяться розетки. Забезпечує захист лінії від перевантаження і короткого замикання. Номінал для стандартних навантажень 16 ампер або не більше 3,5 кВт / год, захист дроту з перетином 2,5 мм2.
- Автоматичний вимикач для виділених силових ліній типу електричної духової шафи, варильних поверхонь, електричних котлів і т.д. Номінал для кожного пристрою індивідуальний.
8/9. Нульова і заземлювальна шина відповідно.
На кожну зону або кімнату виділяється окрема лінія (виконана кабелем ВВГНГ) на світло і окрема на розетки, що дозволяє знеструмити тільки цю одну зону (наприклад, в разі аварії або необхідності убезпечити маленьку дитину, яка виявляє інтерес до розеток). Електромонтаж проводять наші сертифіковані фахівці згідно з останніми нормами ДБН.
Особливий інтерес у замовників викликає система “Розумний будинок”, що дає можливість підключити практично все домашнє обладнання на єдиний домашній сервер. Це дозволяє контролювати всю домашню електроніку (відеоспостереження, клімат-контроль і т.п. - все, що працює від електрики) як місцево з планшета, так і віддалено з телефону.
Окремо варто згадати засоби захисту в нестабільних лініях зі значними перепадами напруги і періодичними відключеннями, що негативно позначається на багатьох видах електроніки, обладнанні з електромоторами і просто доставляє дискомфорт.
Захист від стрибків напруги
1. Кращим варіантом послужить стабілізатор напруги , здатний підняти занадто низьку і знизити занадто високу напругу до необхідних 220V. Необхідно знати, що стабілізатори не всесильні, особливо бюджетна лінійка - чим нижче напруга на вході, тим менше тих самих кіловат ви зможете «витягнути» з розеток. Монтаж проводиться безпосередньо перед розподільною коробкою (ящика з автоматами).
2. РКН (реле контролю напруги). Принцип роботи полягає у відключенні від мережі при занадто низькій або високій вхідній напрузі (170 і 250 Вольт).
3. Альтернативним варіантом є автономна система подачі електроенергії, що робить ваш будинок повністю незалежним від центральної мережі. Пропонуємо 2 основні варіанти:
А. Генератор дизельний або бензиновий (в окремих випадках газовий) з автозапуском. У разі повного відключення мережі дозволить протягом кількох секунд переключити весь будинок на себе. Переваги: можливість значний час обходитися без центральної електроенергії.
Недоліки: висока вартість, шум при роботі і необхідність окремого приміщення зі спеціальною вентиляцією.
Б.Інвертор напруги(ИБП) 12/220. Перетворює 12v акумуляторної батареї на вході в 220v на виході. Також в разі повного відключення від мережі автоматично вступає в роботу. Переваги: безшумність, компактні розміри. Недоліки: обмежена потужність, що залежить від кількості ампер-годин в накопичувачах (служити можуть звичайні автомобільні будинки до 150м 2 (без урахування роботи електронагрівачів, потужних фенів, прасок)).
В. Окремо варто згадати альтернативні джерела електроенергії, що працюють від вітрової та сонячної енергій. Через їх значну вартість вони непопулярні, однак є один нюанс – надлишок електроенергії держава викуповує за завищеною вартістю, на 2016 рік тариф становить до 6 грн за кВт, з можливістю викупу до 720 кВт на добу, що може принести дохід в 4320 грн.
Сантехніка
Сантехнічні роботи підрозділяються на 3 категорії:
- Опалення.
- Водопровід.
- Каналізація.
Опалення приватного будинку. Сьогодні все більше і більше людей переїжджають з квартир в котеджі саме для того, щоб контролювати свої витрати по опаленню і інші джерела енергії. Ретельно продумана компоновка опалювальних систем дозволяє домогтися максимальної економії енергоресурсів і забезпечити комфорт для мешканців будинку, встановити свій мікроклімат в кожному приміщенні.
На сьогоднішній день добре зарекомендувала себе компоновка з газового та електричного котлів при двох тарифних лічильниках електрики. Якщо на ділянці немає газу, то ефективною буде схема з твердопаливного і електричного котлів, а також накопичувального бойлера для гарячої води. Також впровадження геліосистем ефективно вирішує проблему гарячої води в літній період.
Монтаж системи водяних теплих підлог дозволяє економити на опаленні до 20% енерговитрат, але не рекомендується укладати теплі підлоги в спальних кімнатах, тому що це може призводити до алергічних реакцій від вдихання пилу.
Водопровід у приватному будинку. Має свої особливості, наприклад, при великій протяжності магістралей гарячої води бажано влаштування системи таким чином, щоб забезпечити циркуляцію, інакше у віддаленій точці нагріту воду доведеться чекати кілька хвилин.
У більшості випадків постійним супутником нових будинків є свердловина. Залежно від якості води її використовують як основну для пиття або поливу ділянки.
Каналізація в приватному будинку. При її монтажі слід звернути увагу на ухил труб - він повинен становити 10-20мм / 1000мм труби. При більшому ухилі труби будуть забиватися.
Зливна яма (або септик) облаштовується в місцях, де неможливо підключитися до міської каналізації. При їх монтажі необхідно дотримуватися кількох вимог:
- Відстань від свердловини повинна бути не менше 15 м.
- Грунтові води не повинні підніматися вище рівня скидання стоків.
- Також необхідно уникати наповнення системи дощовою водою.
Оздоблювальні роботи
Після прокладки мереж переходять до внутрішнього оздоблення. Тут важливо дотримуватися порядку проведення робіт, який не дасть подальшим роботам псувати попередні.
- Стяжка влаштовується після укладання теплих підлог, якщо такі є, або після штукатурки стін
Якісно виконана стяжка не повинна мати відхилень більше 2 мм на 2м довжини у всіх напрямках. На таку стяжку можна буде укласти ламінат, а витрата клею при укладанні кахлю буде мінімальним.
Найчастіше використовується цементно-піщана стяжка через низьку вартість матеріалів. Від стін стяжку обов'язково відсікають демпферною стрічкою, яка не дає стяжці лопатися при розширенні / звуженні від перепаду температур. Також допомагає зберегти цілісність стяжки армування кладки сіткою. При влаштуванні стяжки на теплих підлогах обов'язковим є додавання пластифікатора, а бажаним - фіброволокна. Товщина стяжки повинна бути не менше 30мм, на теплих підлогах - не менше 50мм і не більше 100мм. Після влаштування стяжки необхідно уникати її пересихання до повного набору міцності – поливати, вкривати плівкою.
Нівелір. стяжка влаштовується по основній в разі, якщо необхідно домогтися зміцнення поверхні (наприклад, для укладання лінолеуму), або якщо є перепади на існуючій стяжці до 30мм. Нівелюється маса, використовувана для цього, дорога, а витрата її складає 2 кг / 1м2 на 1мм товщини, що вирівнюється.
У промисловому і комерційному будівництві застосовуються особливо міцні види стяжок. Це бетонні промислові підлоги з укріпленою топінгом поверхнею, наливні підлоги, епоксидні підлоги.
- Штукатурка облаштовується до або після стяжки в залежності від наявності теплих підлог і інших комунікацій. Вимоги до поверхні – однорідність, відхилення від площини у всіх напрямках не більше 2 мм на 2м. Найбільш поширеними є цементно-піщана штукатурка, гіпсова штукатурка, машинна гіпсова штукатурка.
- Цементно-піщана штукатурка найдешевша, але годиться тільки для стін.
- Гіпсова штукатурка (ручная) на основі готових сумішей застосовується як для штукатурення стель, так і стін. На якісно виконану гіпсову штукатурку немає необхідності наносити стартову шпаклівку.
- Машинна гіпсова штукатурка наноситься на стіни і має ті ж характеристики, що й ручна, але виконується набагато швидше.
- Оздоблення гіпсокартоном.
Одним з найпопулярніших обробних матеріалів є гіпсокартон. його розрізняють:
по товщині:
- 6,5мм для заокруглених конструкцій з малим радіусом, монтується в кілька шарів.
- 9,5мм для заокруглених конструкцій з великим радіусом, багато хто вважає цей гіпсокартон стельовим, але, як показує практика, він не годиться для стель, тому що з роками дає провисання між профілями.
- 12,5мм. для стін і стель для додання їм додаткової жорсткості, його іноді монтують в 2 шари.
По стійкості до зовнішніх впливів:
- Вологостійкість.
- Пожежостійкість.
- Звичайний.
Заявлена стійкість є скоріше номенклатурною, ніж реальною.
Стандартний розмір листів гіпсокартону 1200 * 2500мм і 1200 * 3000мм. Також у продажу зустрічаються листи 600*2000мм.
Гіпсокартон монтують двома способами: на клей і на металеві профілі.
Монтаж гіпсокартону на клей здійснюється при невеликих відхиленнях поверхні від норми і замінює собою штукатурку в випадках, коли необхідно піти від великої кількості вологи, поступаючись їй в якості.
Монтаж гіпсокартону на профіль застосовують в найрізноманітніших випадках:
- при значній кривизні оброблюваної стіни (понад 5см).
- при влаштуванні стель з різних балок або значною кривизною перекриттів (більш 3см).
- в разі необхідності заховати комунікації.
- при необхідності полегшити вагу від внутрішніх простінків і зменшити їх вартість.
- при монтажі різних декоративних елементів.
- та ін.
- Шпаклювальні роботи.
Те, в якому порядку і якими матеріалами необхідно проводити шпаклівку, залежить від виду попереднього покриття стін. Перед проведенням шпаклювальних робіт будь-яку поверхню необхідно покрити ґрунтовкою для кращого зчеплення.
Якість поверхні перевіряється лампою 100-150 Вт при направленні світла уздовж отшпатлеванную стіни.
- Шпаклівка по цементно-піщаній штукатурці складається з двох шарів: стартового і фінішного; якість фінішного шару залежить від фінішної обробки (обои, покраска). Матеріали бажано підбирати одного виробника.
- Шпаклівка по гіпсовій штукатурці не потребує стартового шару.
- Шпаклівка по гіпсокартону починається з наклейки скляної сітки на шви гіпсокартону і заповнення їх спеціальною високоміцною шпаклівкою, потім виконується фінішний шар. У разі, коли поверхня буде тільки пофарбована, необхідно наклеїти полотно склотканини або флізеліну, щоб уникнути появи тріщин, а потім покрити фінішним шаром дрібнодисперсної шпаклівки.
Тільки повний обсяг знань оздоблювальних матеріалів і робіт дає можливість правильно їх скомпонувати. Тому ми пропонуємо послуги з ремонту та внутрішнього оздоблення будинків, офісів і квартир під ключ. Ціни на дані послуги залежать від багатьох факторів і починаються з 50$/м2. Кожен об'єкт прораховується індивідуально, в кошторисі зазначаються вартості всіх необхідних робіт і матеріалів.
Зберігаємо ваш час і гроші.