Будівництво огорож.

Купуючи ділянку, ви обов'язково замислюєтеся, як відокремити його від навколишнього простору. Дизайн забору залежить від багатьох чинників - від місця розташування і ландшафту ділянки, від застосовуваних матеріалів на основній будівлі, вартості забору, довговічності, надійності.

Будівництво парканів починається з геодезичної прив'язки ділянки, виконаної згідно кадастровому номеру. Всі перераховані види зборів можна комбінувати між собою, домагаючись необхідних вам якостей.

На сьогодні найбільш поширені такі види огорож:

- Паркани з цегли.

- Паркани з профлиста (профнастилу).

- Дерев'яні паркани.

- Металеві паркани (зварні з кування).

- Огорожа з сітки, спортивні огорожі.

- «Євроогорожа».

Цегляний паркан.

Влаштування цієї огорожі складається з тих же етапів будівництва, що і будівництво будинку.

Глибина закладення фундаменту під колонами повинна бути не менше 1 м, під картками 30-40 см, арматурний каркас перев'язаний з колонами. У фундаменті колон повинна бути закладена труба 80 * 80 мм або 60 * 60мм, висотою до верху колони, інакше паркан висотою 2 м не витримає вітрового навантаження. Кладка цегли ведеться з заповненням всіх пустот між трубою і цеглою. Після зведення цеглу необхідно захистити від опадів металевим або іншим ковпаком, інакше вже в перші кілька років верхній шар цегли буде зруйнований.

Переваги цегляних парканів:

- Зовнішній вигляд. Велике розмаїття цегли та оздоблювальних матеріалів дозволяє задовольнити будь-які ваші вимоги до зовнішнього вигляду.

- Міцність. Такі паркани особливо актуальні в неблагополучних районах.

- Довговічність. Якщо ви захистили паркан від попадання вологи, то термін його служби не обмежений.

Недоліки цегляних парканів:

- Ціна. Це один з найдорожчих видів огорож.

Паркани з профлиста

При будівництві паркану з профнастилу насамперед слід звернути увагу на перетин і крок несучих труб. Вертикальні труби повинні мати перетин 80 * 80мм, крок - близько 2,5 м. Фундамент глибиною 1 м і перерізом 30 * 30 см армувати не обов'язково. При бажанні можна поєднати фундаменти під колони між собою стрічкою з бетонним цоколем, що допоможе позбутися від щілини між низом профнастилу і землею. Перетин поздовжніх труб коливається від 20 * 40 до 40 * 40мм, а бажаний крок - 80 см. Термін служби такого огородження в першу чергу залежить від якості профільного листа, товщина металу в якому повинна бути близько 0,5 мм, кількість цинку не нижче 160 гр /м 2, товщина краски 0,3 мкрм.

Переваги огорож з профнастилу:

- Легкість. Даний тип не вимагає значного фундаменту.

- Швидкість монтажу.

- Простота ремонту.

Недоліки парканів з профнастилу:

- Мала стійкість до механічних пошкоджень. Профлист легко мнеться при ударі.

Дерев'яні паркани:

Як правило, дерев'яні паркани використовують при будівництві будинків зі зрубу або для створення огорож з підвищеними вимогами до зовнішнього вигляду, огорожі зон відпочинку, кафе, ресторанів. Принцип монтажу дерев'яних парканів схожий з влаштуванням огорож з профлиста. На забарвлену металеву трубу монтується строганна, висушена і покрита спец. засобом дошка. Термін служби дошки на дерев'яному паркані обмежений і залежить від обраного засобу захисту, найбільш поширеними з яких є масла і лаки. Навіть при якісно зробленому покритті дерево, що потрапляє під вплив атмосферних опадів, вимагає догляду.

Переваги дерев'яних парканів:

- Зовнішній вигляд.

- Легкість.

- Простота ремонту.

Недоліки дерев'яних парканів:

- Потребує догляду, термін служби дерева обмежений.

Металеві паркани.

Паркани з кованих та профільних металевих елементів поєднують в собі одні з кращих показників огорож, не вимагають великих фундаментів, а догляд за ними полягає лише в періодичному фарбуванні.

Переваги металевих парканів:

- Легкість.

- Міцність.

- Довговічність.

- Простота ремонту.

Недоліки металевих парканів:

- Ціна.

Паркан із сітки. Спортивні огорожі.

Паркани з канілірованої, 3D та інших видів сіток найчастіше застосовуються для огородження спортивних і дитячих майданчиків, огорожі футбольних полів, тенісних кортів, промзон. та ін. Сітки часто покриті декількома захисними шарами, що забезпечує їх довговічність і відсутність витрат на експлуатацію. Монтаж огорожі починається з бетонування фундаменту під профільну трубу, перетин якої залежить від висоти паркану. Потім до пофарбованих труб кріпиться сітка.

Переваги парканів з сітки:

- Легкість.

- Довговічність.

- Невысока ціна.

- Достатня жорсткість і міцність.

Недоліки огорож з сітки:

- Оглядовість огородженої території.

Євроогорожі.

Паркани з дрібноформатних бетонних плит, що вмонтовуються в бетонні стовпи, отримали в народі назву «Євроогорожа».Такі огорожі відрізняються всілякими малюнками плити і її конфігурацією. Монтуються шляхом бетонування стовпа в яму 250 * 250 * 700мм. Основним критерієм є якість виготовлених бетонних виробів, їх армування і відсутність пір. Ці огорожі є найпопулярнішими в приватному будівництві з урахуванням їх низької вартості.

Переваги євроогорож :

- Ціна. Найнижча із запропонованих на сьогоднішній день.

- Довговічність. Правильно змонтований паркан може прослужити не менше 15 років.

- Не потребує догляду.

Недоліки євроогорожі :

- Зовнішній вигляд.

- Нестійкий до механічних пошкоджень.

Зберігаємо ваш час і гроші.

Наші контактиНаші контакти
Введіть текст пошуку