Якщо Ви обрали будинок з двома і більше поверхами, сходи стануть однією з центральних частин цього будинку як функціонально, так і естетично. Вони служать прикрасою сучасного інтер'єру. У нас Ви можете замовити виготовлення сходів, що підходять будь-якому будинку. При виборі сходів вирішальним фактором є їх зовнішній вигляд і можливість вписати їх у відведені габарити. Вартість будівництва сходів в два марші на висоту трьох метрів коливається від 13 тис.грн і може досягати вартості будівництва малогабаритного будинку.

Для всіх сходів застосовуються схожі норми будівництва. Ширина сходинки повинна бути близько 300 мм, висота 150 мм. Відхилення від цих норм повинні бути не більше 20мм, інакше це суттєво позначиться на зручності. Попереднє проектування допомагає уникнути серйозних помилок при будівництві.

На сьогодні поширені такі види сходів

Дерев'яні сходи

Під дерев'яними сходами зазвичай мають на увазі обшитий деревом металевий каркас (який може бути і дерев'яним, але буде програвати в якості і не суттєво відрізнятися за ціною). Цельнодеревянний каркас, як правило, застосовується при будівництві будинків зі зрубу.

При будівництві дерев'яних сходів основним є вибір дерева. М'яке дерево (наприклад, сосна) істотно знизить термін експлуатації, дубові сходи прослужать вам набагато довше. Також варто звернути увагу на вибір лаку, тому що саме він оберігає дерево від зношування і попадання вологи. Якісно зроблені дерев'яні сходи на металокаркасі не скриплять.

Переваги дерев'яних сходів:

 1. Тепло. Такими сходами комфортно ходити босоніж, на ний можна сидіти, не боячись застудитися.
 2. М'якість. Падіння на цих сходах не заподіє таких травм, як на бетонній або металевій. Округлені краї сходинок, пружність конструкції і дерева пом'якшать удар.

Недоліки дерев'яних сходів:

 1. Обмежена сфера застосування. Дерево не слід застосовувати в приміщеннях з постійною високою вологістю або на вулиці.
 2. Термін експлуатації. Дерев'яні сходи прослужать вам досить довго, але вимагають правильного догляду та своєчасної заміни лакового покриття.
 3. Невисока міцність покриття. Лак легко подряпати, також його можна пошкодити невірно обраним миючим засобом. Механічні удари, падіння предметів залишають вм'ятини на сходинках, які складно якісно відремонтувати.

Бетонні сходи

Бувають двох типів:

 • Монолітні сходи.
 • Збірні залізобетонні сходи.

Монолітні відливаються за місцем, в попередньо виставлену опалубку і покладений армокаркас, що дозволяє задавати їм будь-яку форму. Обробку таких сходів здійснюють кахлем або всілякими видами природного каменю – мармур, граніт, піщаник. У подібних сходах є можливість закласти обігрівальний кабель, що допоможе очистити сходи від льоду і снігу без зайвих зусиль і псування покриття, а всередині будинку обігріти приміщення і зробити комфортну для ніг температуру.

Збірні виготовляються на заводі і монтуються на об'єкті за допомогою крана. Подібні сходи, як правило, застосовуються в багатоповерховому будівництві.

Переваги бетонних сходів:

 1. Довговічність. Правильно виконані залізобетонні конструкції можуть не руйнуватися століттями.
 2. Міцність. У побутових умовах досить складно пошкодити такі сходи, лише падіння досить важкого предмета може порушити обробку, яку буде легко відновити.
 3. Можливість влаштування сходів з підігрівом.
 4. Різні варіанти обробки.
 5. Широкий спектр застосування.

Недоліки бетонних сходів:

 1. Ціна. Монолітні залізобетонні сходи зазвичай є найдорожчими.
 2. Твердість. Цей тип сходів має велику твердість, і падіння на таких сходах може бути травмоопасним.
 3. Холодна поверхня, якщо сходи не обладнані підігрівом.
 4.  Вага. Навантаження від бетонних сходів повинна бути спочатку врахована в проекті.

Металеві сходи

Ці сходи, як правило, використовуються в декількох видах будівництва - промисловому і цивільному. Відповідно можуть бути чисто функціональними або функціонально-декоративними. Металеву драбину для промисловості часто виготовляють в двох направляючих з 10-16 швелерів, а щаблі - з металевого куточка, заповненого просіченням, або гнутого листа 6-8 мм. З декоративними сходами все набагато складніше, вибір матеріалу залежить від передбачуваного зовнішнього вигляду. Іноді на чистовий металокаркас нашивають дерев'яні східці.

Переваги металевих сходів:

 1. Легкість конструкції.
 2. Швидкість зведення.
 3. Міцність і довговічність. Своєчасне оновлення фарбування гарантує більший термін експлуатації.
 4. Широка сфера застосування.

Недоліки металевих сходів

 1. Холодна поверхня. Підігрів можливий лише в деяких випадках.
 2. Корозія. При невірній збірці, наявності місць довготривалого контакту з водою, несвоєчасного фарбування корозія може істотно знизити термін експлуатації.
 3. Температурна деформація. При значних перепадах температур (зима / літо) метал може істотно змінювати свої розміри. Цей фактор необхідно обов'язково враховувати, якщо сходи обробляється або поєднується зі склом, каменем та іншими жорсткими матеріалами.

Зберігаємо ваш час і гроші.

Наші контактиНаші контакти
Введіть текст пошуку